true shiitake bio - sušené, pěstované na dubových kládách

170 Kč
Skladem (3 ks)

Pěstují je v lesích u Českého ráje Markéta a Dalibor. Z jejich hub se vyluhuje plnohodnotná DASHI omáčka a ještě zbyde extrémně chutná plodnice na přípravu jídel typu zelenina s rýží. Houby jsou strukturou fantasticky houževnaté a na skus naplňují naší představu o přírodní náhradě pocitu při kousání masa. 

 

Kategorie: eshop

Vynikají výraznou chutí umami a masitou texturou. Houby Shiitake jsou zásadním přírodním zdrojem umami. Obsah Lentinanu, který je základem výrazné chuti, mají 3x vyšší než u ostatních způsobů pěstování.

Díky způsobu pomalého sušení při teplotách do 40 °C, dochází k větší koncentraci Umami. Houby jsou výrazně aromatické a plné chuti. Nízká teplota sušení také zachovává zdraví prospěšné látky v Shiitake obsažené.

Před použitím houby opláchněte a namočte na min. 30 minut do teplé vody. Ideálně do nádoby s víkem. Dejte do lednice. Po půl hodině houby vyjměte a pořádně vysušte. Získanou šťávu nevylévejte, určitě se Vám bude ještě hodit do polévek či omáček ke zvýraznění chuti. Shiitake nechte přejít varem. Skladujte v suchu, mimo dosah přímého slunečního záření.

 

vyrábí MYSHROOMS s.r.o. ČR

hmotnost 30 g